Keg RestoPub / טעם של עוד

טיילת בת-ים, יום חמישי בערב. נכנסנו לקג רסטו-פאב (Keg RestoPub). מקום לא פורמלי, שמשדר תחושה של ביתיות. אחרי שעבדו במטבחים של מנטה ריי, הסוכה הלבנה, סטפן בראון, פוד ארט וחדר האוכל (שם יאן הוא שותף תפעולי), החליטו האחים לבית גינצטלר לפתוח מקום משלהם, מקום שבעצמם היו רוצים לבלות בו, וכך נולד לפני כשנה ה- Keg.

"חשבנו ששנדליר מזהב לא יתחבר פה" מסביר שף יאן גינצטלר, "זו גם הסיבה שהחלטנו שבמקום לתפוס קיר של תמונות אנחנו מקרינים סרטים של צ'רלי צ'פלין." כל יום, בשעה 19:00 מוקרן סרט של צ'רלי צ'פלין על קיר אחד של המסעדה. שני סרטים מתחלפים כל שבוע ויש כבר קהל צופים קבוע.

כיאה לרסטו-פאב שנקרא Keg, מצויים מעל הבר, בכניסה למקום, שלושה מדפים ענקיים מרשימים מקושתים, בצורת חבית, ועליהם מסודרים המשקאות האלכוהוליים.

הבר של ה- Keg כולל 11 ברזים ובנוסף מחזיקים מבחר מכובד של לאגרים ואיילים בבקבוק. גם תפריט היינות מרשים וכולל יינות ישראלים ותוצרת חוץ בכוסות ובבקבוקים. יאן שמח לבשר לנו שעומד להצטרף לתפריט ליין של וודקות תוצרת בית. וודקה על בסיס חזרת ודבש, וודקה אגוזי מלך, וודקה דובדבנים ולימונצ'לו.

העיון בתפריט האוכל רק הגביר לנו את התיאבון. בשלב מסוים היינו חייבות לבחור מנות ראשונות והפור נפל על סלמון בכבישה ביתית, עם שמיר קרם פרש וקוויאר אדום ("אחת ממנות הדגל של המקום"), מוס כבד עוף בריבת בצלי שאלוט ורוסטביף מעושן ממולא בפסטו.

שמחנו לראות את המנות המוקפדות והמוגשות בכלים ייחודיים מגיעות לשולחן. הקפדה שהיא פרי שנים רבות של עבודה בקייטרינג וייעוץ בתחום. "אוכל מגיע לשולחן, בן אדם רוצה או לא רוצה, קודם כל הוא מסתכל, אחר כך מריח ורק אחר כך מתחיל לטעום. וזה שלושת הדברים שצריכים לחשוב עליהם כשמתכננים מנה". הכלים להגשת המנות הם כלים מעץ וכלים לא סימטריים, כלים שמשתלבים היטב באווירה הלא-פורמלית של המקום.

מבין שלוש המנות בלטה מנת הכבד בטעמיה. מוס כבד העוף היה אוורירי הודות לשמנת המתוקה, והשתלב נהדר עם לחם מחמצת רוסי אותנטי, שמיוצר במאפיה מקומית במיוחד עבור ה- Keg.

אגלה לכם כבר עכשיו, שחזרנו ביום שישי בערב ל- Keg אך ורק על מנת לאכול את מוס כבד העוף שוב. ויש לי תחושה שזה לא הביקור האחרון שלנו שם. גם החיבור בין הסלמון הכבוש עם טיפת טעם מעושן לקרם פרש, השמיר והקוויאר עורר התלהבות. עם זאת, שתינו הסכמנו שהיינו מפרידות בין הרוסטביף שהיה מצוין לבין הפסטו שהיה מעט מלוח לטעמנו.

לא נבהלנו מאזהרתו של יאן שהג'ינג'ר דומיננטי מאוד והמשכנו למנת ביניים – סלק ממולא בשר עגל ברוטב ג'ינג'ר ורימונים. מנה מתקתקה, עשירה בטעמים עם טיפונת עיקצוץ מהג'ינג'ר. מנה מחממת ומפנקת.

מנה זו היא, לדעתו של יאן, דוגמא טובה למנה מתפריט המסעדה שמשלבת בין חומר גלם ומנה קלאסית מהמטבח הרוסי (סלק כחומר גלם למרק הבורשט) לבין מנה ישראלית כמו קובה סלק. כיאה למנה ישראלית גאה, הרוטב שלה מכיל לבנה, חיבור מעניין בין טעמים חמוץ ומתוק.

למנות עיקריות הזמנו אוסובוקו טלה ופילה רוסיני. האוסובוקו טלה הגיע עם פירה בטטה ברוטב מתקתק של פורט, סויה ומעט ערמונים. פילה הבקר הגיע מדיום-רייר (כמו שצריך) מעוטר בכבד אווז נימוח. מנות שהוכנו באהבה.

כבר בעיון ראשוני בתפריט צדה את עינינו מנה "לרציניים בלבד": חצי מטר נקניקית Bratwurst עם תפוח אדמה אפוי, חרדל וחזרת. זוהי נקניקיה שהשרקוטייה ("המנקנק" לפי מילון גזית) אלן טלמור מכין במיוחד לקג, שלאורך כל שהותינו היתה להיט בקרב היושבים על הבר. היינו חייבות לצלם אותה, ובהחלט מתכוונות לבדוק אותה מקרוב בפעם הבאה.

ובלי קינוח הרי אי אפשר. וכמה טוב יכול להיות קינוח שמורכב מתותים, מסקרפונה ושערות קדאיף? הכי טוב שיש.

יאן מעדיף להתייחס ללקוחות כאל אורחים. וככאלה – לארח אותם כמיטב המסורת ב- Keg. ואכן, נאמן למילתו, צפינו ביאן נותן יחס אישי לבאי ה- Keg, מגיש אוכל מוקפד, מחומרי גלם טריים ומובחרים, ולצידו תפריט אלכוהול מרשים. פנינה קולינרית שממוקמת ממש 10 דקות מתל-אביב. שווה קפיצה. אנחנו עוד נשוב.

בן גוריון 61, בת ים
טל': 057-9443270
* * *
למען הגילוי הנאות: ביום חמישי בערב הוזמנו למקום מטעם יח"צ. ביום שישי בערב באנו שוב ושילמנו ככל האדם.
* * *

* * *

מירה-בל גזית ויולה זובריצקי – MiYu שיווק יצירתי לקידום עסקים