מדליית זהב לציירת לריסה קופרשטיין מנס ציונה

ברק, כלב הבורדר קולי של בנה של הציירת לריסה קופרשטיין מנס-ציונה, זיכה אותה במדליית זהב בתחרות בינלאומית לציור ריאליסטי שהתקיימה בניו-יורק 

הכלב ברק. הציור הזוכה במקום הראשון בקטגוריה "רומנטיקה"

הכלב ברק. הציור הזוכה במקום הראשון בקטגוריה "רומנטיקה"

הכלב היווה השראה לציור יוצא הדופן, שזיכה את קופרשטיין במדליית זהב בתחרות בינלאומית לציור ריאליסטי שהתקיימה לאחרונה בניו-יורק. בתחרות, שהתקיימה על ידי העמותה לציור ריאליסטי בניו-יורק, השתתפו כ-70 אמנים מרחבי העולם המתמחים בציור ריאליסטי.

לריסה קופרשטיין

לריסה קופרשטיין

קופרשטיין (70), כלכלנית בעלת השכלה אקדמית, עלתה לישראל מאוקראינה בשנת 1974 והשתלבה בעבודה כפועלת ייצור בתעשייה האווירית. במהלך השנים התקדמה בסולם הדרגות ועבדה ככלכלנית ומתכנתת. לאחר 21 שנות עבודה בתעשייה האווירית פרשה לפנסיה. היא מתגוררת מזה 22 שנים בנס ציונה, נשואה ואם לבן ובת בוגרים. אישה מדהימה ואופטימית חסרת תקנה.

קופרשטיין ציירה להנאתה מאז ומתמיד אולם רק לאחר שפרשה לפנסיה בשנת 2003 החלה ללמוד ציור באופן מסודר. היא למדה בסדנאות ציור בנס ציונה ומחוצה לה ומ-2009 היא חברה באיגוד הציירים והפסלים בתל-אביב. ציורים של קופרשטיין הוצגו בעבר בתערוכות קבוצתיות בישראל ובצרפת.

עם סיום התצוגה בניו יורק, יועבר ציור הכלב ברק לתצוגה במוסקבה במוזיאון מרינה צביטייבה, מהחשובות במשוררות ובכותבות בשפה הרוסית.

תעודת הזכייה במדליית הזהב - מקום ראשון בקטגורית רומנטיקה

תעודת הזכייה במדליית הזהב – מקום ראשון בקטגורית רומנטיקה

לצפייה בציורים נוספים של לריסה קופרשטיין הקליקו כאן.

צילומים: יח"ץ.

* * *