תמונות בתערוכה / "מבשלים 2010"

עם מותו של האמן הרוסי הרטמן, אדריכל וצייר, הקדיש לו המלחין מודסט מוסורסקי את היצירה "תמונות בתערוכה". היצירה מחולקת לחלקים, כשבכל חלק מתוארת בצלילים תמונה של הרטמן. בין קטע מוזיקלי אחד לשני, בין תמונה לתמונה מקשרים קטעי טיול ("פרומנד").

כתבה זו מוקדשת לאנשים שנהנינו לפגוש ולהכיר בתערוכת "מבשלים 2010". רשמים ותמונות מהטעמים, המראות והריחות שאפפו אותנו מכל עבר, ומהאנשים שעומדים מאחוריהם.

רישום ראשון של הרטמן, המתואר בסוויטה "תמונות בתערוכה"' הוא רישום לקראת בניית מפצח אגוזים. מפצח אגוזים אמנם לא ראינו בתערוכה, אולם בדוכן "בוש" עשינו הכרה עם מכשיר הרבה יותר מתוחכם – מעבד מזון קוביות. פתרון נהדר לעצלנים שאוהבים את הסלט שלהם קצוץ דק-דק ואחיד. אנחנו ראינו הדגמה של קיצוץ ירקות, אך המכשיר קוצץ קוביות גם מפירות, תפוחי אדמה, נקניק וגבינות קשות.

טיילנו אל הדוכן הבא. הציור השני של הרטמן שמתאר מוסורסקי ביצירתו הוא "הטירה העתיקה", טירה איטלקית מימי הביניים. איטליה מתקשרת אצלי, בין היתר, גם לשמן זית. וישראל התברכה ביצרני שמן זית נהדרים. משפחת שחם מכפר קיש מייצרת שמן זית סורי, כתית מעולה בכבישה קרה, ברמת חומציות 0.3%. אחרי הטעימה לא יכולתי להתאפק וקניתי בקבוק. שימו שמן!

טיילנו אל הדוכן הבא. הציור השלישי של הרטמן שמתאר מוסורסקי ביצירתו הוא "גני טולרי" שבפריז. חלק עליז ומלא חיים, שמתאר ילדים והאומנות שלהם משתעשעים בגנים. וכאן הגענו אל הדוכן של קבוצת Vision, ופגשנו, בין כל הגאדג'טים, את דני, שהראה לנו את "כדור-הגלידה" שבתמונה, פלפליה-מלחיה בצורת רובוטים שבאים אליך על השולחן וטאבון חימר משפחתי להכנת פיצות אישיות. התלהבנו גם ממכשיר פופקורן בצורת כדורגל.

התמונה השישית מתארת דו שיח בין שני יהודים – האחד גביר עשיר והשני עני ורעב. אחרי שיטוט באולמות בין הדוכנים גם אנחנו היינו רעבות, ואז נינה הזמינה אותנו להתקרב ולהתכבד בפיתות קטנטנות ("פיתות קוקטייל") בדוכן שלה – "מאפיית נינה". הפיתות, שנאפות מקמח מלא, יכולות להוות גימיק נחמד וטעים לכל אירוח. תכף ומיד קנינו שתי חבילות והתחלנו לתכנן מה נשים מסביבן ונכניס לתוכן.

התמונה השביעית מתארת את נשים עורכות קניות כיכר השוק בעיר לימוז'. המוזיקה רועשת ורוחשת, כשהן מעבירות ביניהן את החדשות ומתעדכנות ברכילות החמה. החום העוטף של השוק ליווה אותנו גם כשהגענו לדוכן של אושר, המציעה מלח בטעמים. אבא של אושר, שהצטרף לדוכן וסייע לבתו, פתח שולחן וכיבד אותנו ממטעמים שהוא מכין: זיתים כבושים משני זנים, קורנביף ולימון כבוש. אחרי הסיפתח, טעמנו ואהבנו שני סוגים של המלח בתבלינים: הראשון – מלח, רוזמרין וזיתים שחורים; והשני – מלח, לימון ופלפל שחור. כל מלח – מלח!

בהמשך מתאר מוסורסקי את הבקתה של באבה יאגה, המכשפה הרוסית מן האגדות. לא צריך קסמים כדי להינות משלל אביזרי הבישול והאפייה של שש שש שיווק. אנחנו התלהבנו במיוחד מתבניות עם תחתית מתפרקת, בכל מיני גדלים וצורות. שלל חדש ונהדר למטבח שלנו. קנינו.

התלהבנו גם מפתרונות איחסון למטבח ולמזווה שהציעה חברת "יעד פירזול". שמחנו לפגוש בדוכן את הצמד-חמד מוטי וצחי (בתמונה הראשונה למעלה). יש ל"יעד פרזול" גם פח הזבל שמתיישב בקצה שכל מגירה סטנדרטית ונותן פתרון נהדר לפסולת שמצטברת תוך כדי עבודה על השיש. גאוני.

התמונה האחרונה ביצירתו של מוסורסקי היא הסקיצה של הרטמן לשער הגדול בעיר העתיקה של קייב, שער הזיכרון לצאר אלכסנדר השני (שבסופו של דבר לא נבנה). אנו שמחות להקדיש את צליליו של מצעד הניצחון שמתאר מוסורסקי לכל האנשים שפגשנו בתערוכה, חברים שאנחנו מכירות וגם חברים וירטואליים, ששומרים איתנו על קשר בכל זירות הפעילות שלנו: באתר MiYu, בדף שלנו בפייסבוק ובפייסבוק בכלל, ב"קפה-דה-מרקר", ב"עכבר קפה" וב"תפוז": כותבים, מצלמים, מבשלים, אוכלים, נהנים, מציגים ויחצ"נים. ממש מיני תוכנית ריאליטי היתה שם. שמחנו לפגוש אתכם ומקוות להיפגש שוב באירועים טעימים.
תודה מיוחדת לשלומי ממעדניית "ענבלים" הנתנייתית שהאכיל אותנו באהבה, אוכל פשוט וטעים. ותודה לאודליה – חברה, לקוחה קבועה של שלומי ובלוגרית אוכל – שהכירה בינינו.

מירה-בל טועמת וכותבת. יולה מצלמת וטועמת. וביחד אנחנו MiYu
מעדניה עסקית – כתיבה שיווקית וצילום תדמיתי – יצירתיות בתחום הגסטרונומיה


לתחילת הפוסט
לדף הבית»