תדלוק לילי בנורמה ג'ין

סיימנו יום עבודה ארוך ברחוב אליפלט. החלטנו להיכנס לנורמה ג'ין ולהרים כוסית לקראת סוף הקיץ.

מוזיקה נעימה ליוותה אותנו כבר מהכניסה, אולם איפשרה לנהל שיחת חולין בינינו, שתי עייפות על הבר.

הביסטרו-בר האפלולי היה מלא אנשים בגילאים שונים, שהמכנה המשותף שלהם הוא היותם חובבי אלכוהול. הנורמה ג'ין מאמצת אל ליבה את חובבי האלכוהול (למעט אולי, יין) ומציעה תפריט מרשים מאוד של וויסקי (מעל 200 סוגים שונים לפי הפרסום; לא ספרנו, אבל מראה הבקבוקים על הבר והרשימה בתפריט – די משכנעים), 15 ברזי בירה ומעל 70 סוגי בירה בבקבוק, וביניהן בירות מתיישנות ובירות ממבשלת הבוטיק הישראלית ה"דנסינג קאמל".

כיאה לחגיגה החלטנו לגוון ולא להזמין בירות (אם כי היה קשה לרסן את הדחף נוכח המבחר הגדול שבנורמה ג'ין). מבחר היינות לא הרשים אותנו במיוחד, אז הזמנו קיר רויאל על בסיס קאווה וכוסית לגאוולין 16.

קיר רויאל על בסיס קאווה קודורניו קלאסיקו התגלה כשילוב מרענן ומעניין. לקאווה היה טעם פירותי מאוזן (הסלוגן של הקאוות מבית קורדוניו הוא "הפלג בים של טעמים"). טעמה של הקאווה הועשר בטעם ובריחו של הקרם דה קסיס. הקאווה המכונה קלאסיקו נעשית ביקב קורדוניו (Cordoniu) באותה מתכונת מאז שנת 1872, מבלנד של שלושה סוגי ענבים: שרלו, מקבו ופרלדה. הקאווה תתאים באופן מושלם לגבינות ולמתוקים, אבל גם את אתגר האנטיפסטי היא צלחה בשלום. שתינו סיכמנו, כי זו היתה הרפתקאה מעניינת, אבל את הקיר רויאל שלנו אנחנו מעדיפות במתכונת המקורית, עם שמפניה צרפתית. את הווריאציות נשאיר לאחרים.

ומה יש לומר על הלגאוולין? כל פעם הטעם שלו כובש אותי מחדש. אני מבטיחה לעצמי לנסות גם את חבריו לאי, ונמשכת אליו בחזרה. טעמו של הריח המעושן הסמיך, שנדמה שיש לו נפח, מתפשט בפה בכל לגימה ולגימה, ועושה את דרכו להתנחלות בגרון, ואפילו באף (כן, נזכרתי שיש חיבור איפשהו בין השניים). אפטר טייסט שמהמם לרגע, תופס אותך לא מוכנה ואז משחרר. והאף מריח את הבל הפה המעושן בזמן השיחה הקולחת והעונג נמשך. יבורך האי איילה שבדרום סקוטלנד, אדמת הכבול שבו ומזקקות הוויסקי שפועלות בו.

לליווי השתייה בחרנו הפעם מנות קטנות וקלות. פילה מטיאס בבירת סן ברנרדוס וויט 30, בתוספת עגבניה, בצל ושמנת חמוצה. המנה שהיוותה השראה למנה שבפורטר אנד סאנס ("האח הגדול") שטעמנו מספר פעמים בהנאה רבה. גם כאן, שילוב הטעמים של המטיאס, הבירה, השמנת והבצל היו נהדרים ויצרו סימפוניה מושלמת בפה יחד עם אדי הלגאוולין המעושנים. בפורטר טעמתי את המנה בצוותא עם בירות, אבל השילוב עם המעושן המעושן הזה פשוט מוצלח הרבה יותר.

מנה נוספת שהזמנו על הבר היתה מנת האנטיפסטי, מנה נדיבה של ירקות קלויים ולצידה גבינה, לחם ומטבלים. מבחר הירקות הצלויים משתנה בהתאם למצאי באותו יום, וכך שמחנו לגלות פלחי תירס קלוי מסתתרים בערימה.

שמענו שמועות על כך שהתפריט בנורמה ג'ין עומד להתחלף, ואנו מקוות ששתי המנות הטובות האלה יוותרו בתפריט. אנחנו עוד נשוב.

נורמה ג'ין, אליפלט 23, תל-אביב

מירה-בל טועמת וכותבת. יולה מצלמת וטועמת.

וביחד אנחנו MiYu

לתחילת הכתבה

עוד על חיי לילה: השרקוטרי בר»
פלורנטין – על באגסי ומתושלח»
לילה לבן בתל-אביב. יולי 2010»
לדף הבית»