רישמו ביומנים: תחרות TerraOlivo 2011

רישמו ביומנים: בשבוע הבא, בין התאריכים 15-18 למאי, תתקיים תחרות שמן זית כתית בינלאומית Terralivo 2011.

במסגרת התחרות יישפטו כ- 300 שמני זית, שנשלחו לתחרות מכ- 20 מדינות ברחבי העולם (ספרד, איטליה, ארה"ב, ארגנטינה, צ'ילה, פורטוגל ועוד), וכן מרבית המותגים המוכרים והמובילים בשוק שמן הזית הישראלי. חבר השופטים של תחרות TerraOlivo 2011 מורכב מ- 30 טועמי שמן הזית המובילים בעולם.

גאווה כחול לבן: לא פחות מ- 16 שמני זית כתית מעולה ישראלי זכו בשנת שעברה במדלית Prestige Gold, ביניהם שלוש מדליות לשמן זית "ארץ גשור", 3 מדליות ל"משק בירגר", 2 מדליות ל"זיתא", ומדלייה ל"שמן שחם", ל"מסיק קיבוץ מגל", ל"חלוצה", ל"משק אחיה" ועוד. הזוכה בפרס שמן הזית כתית מעולה הישראלי הטוב ביותר היה פישולין 2009 של בירגר. כיצרן הישראלי הטוב ביותר בתחרות נבחר שמן זית "ארץ גשור".

במסגרת התחרות יתקיים גם כנס מקצועי בנושא "מהפכת שמן הזית בישראל – איכות, קולינריה ובריאות", הפונה לקהל מקצועי ולקהל הרחב. צוות MiYu השתתף בכנס המקצועי שהתקיים בשנה שעברה וסיכם את רשמיו עבורכם. לרשמים מכנס TerraOlivo 2010 ולצילומים לחצו כאן

כמו כן יתקיימו סדנאות לטעימת שמן זית והרצאות של שפים על בישול בשמן זית. ראו לדוגמא, מתכון לעוגות מלוחות בשילוב שמן זית של השף-קונדיטור מיקי שמו

ביום 18.52011 יתקיים אירוע גאלה חגיגי, בו יוכרזו הזוכים ויחולקו הפרסים. בסיומו תיערך ארוחת גאלה שהיא חוויה קולינרית חד פעמית, בניצוחם של שף מיקי שמו, פיליס גלזר, ושף מוטי בוחבוט (השף הראשי של מלון ענבל). הרווחים מאירוע הגאלה ייתרמו ל"בית של סוזן" – עמותה ירושלמית, המשקמת בני נוער בסיכון ע"י העסקתם ביצירת כלי אמנות ותכשיטים.

כל אירועי התחרות יתקיימו במלון ענבל מרשת לרום בירושלים, שנבחר זו השנה השנייה לארח את התחרות.

לתכנית הכנס המקצועי Terraolivo 2011

* * *
מירה-בל גזית ויולה זובריצקי – MiYu שיווק יצירתי לקידום עסקים