רביבה וסיליה / השראה למתוקים

עם כניסתנו לבית הקפה שברחוב הארבעה צד את עינינו מקרר ה- Smeg  הקטן והירוק שעמד גאה בפינה.

בית הקפה מעוצב לבן ונקי. חפצי נוי, חומרי גלם וגאדג'טים לבישול ולבית מונחים בצורה אסתטית על מדפים שכיסו קיר אחד. העיצוב נתן לנו השראה ואחרי חצי שעה של התפעלות, המשכנו לחשוב ביחד על ענייני עבודה.

התחלנו עם פוקצ'ה מוצרלה ועגבניות. אבל זו רק היתה ההקדמה.

התקרבנו אל אזור המתוקים על מנת לבחור את הקינוחים שלנו, וכמו ילדות קטנות צהלנו למראה כל הדברים הטובים האלה שהתקבצו להם תחת קורת גג אחת: מגירות מגירות של מקרונים צבעוניים בטעמים שונים, פחזניות קטנות ממולאות ועוגות. בצד השמאלי, מעבר לעמוד, היו עוד מאפים, אבל אחרי שראינו את הצד הימני, ואחרי הפוקצ'ה (שנתנה לנו תירוץ לעבור לשלב הקינוח), כבר לא עניין אותנו שום דבר אחר.

לאט לאט החלו לזרום אל שולחננו מקרונים בטעמים: אננס ולואיזה (צהוב); ג'ינגר, קינמון ודבש (חום-זהב); קסיס (סגול); שוקולד-מנטה (ירוק שחרחר); טונקה (בז'); שוקולד-תפוז (חום). כולם טעימים, טריים, מעוררי תיאבון. אולם שני הראשונים (הצהוב וחום-הזהב) שילבו ביצירתיות טעמים והיו המוצלחים ביותר, שאף הוציאו ממני קולות הנאה.

פחזניה קטנטונת הגיעה לשולחננו. נגסתי בה נגיסה ראשונה, וקרם הפטיסייר שבו היתה ממולאת הגיח אל אוויר העולם. קרם הפטיסייר היה בעל טעם נפלא ומרקם עשיר, מנוקד בנקודות וניל שחורות זעירות. אספתי באצבעי את שאריות קרם הפטיסייר שניגר על הצלוחית, התענגתי עליו, ותכף ומייד הזמנתי עוד. יולה אכלה בתיאבון את עוגת הדניש שלה.

ואז צדה את עיניי קופסת תה Royal Earl Grey מתוצרת Althaus הגרמנית. סקרנותי התעוררה וביקשתי מהמלצרית קנקן תה ושקית ארל-גריי. פתחתי את העטיפה ההרמטית של השקית ומייד השתחרר והציף את האוויר סביבי ריחם של התה השחור ושל תפוז הברגמוט. אני לא יודעת כמה זמן הסנפתי את הריח המשכר הזה אל תוכי, דקה או דקותיים או יותר, עד שיולה החזירה אותי למציאות. ממליצה להתמכר לריח – חיוך ננסך על שפתיי, שלווה שרתה עליי ושכחתי את כל דאגותיי.

מירה-בל טועמת וכותבת. יולה מצלמת וטועמת.

וביחד אנחנו MiYu
מעדניה עסקית – אוכל, שתיה והחיים הטובים