לקראת 2011: סופשנה – ספירת מלאי

כמה ימים לפני סיום שנת 2010 החלטנו לעשות ספירת מלאי: איפה ביקרנו ומה כתבנו, צילמנו וקידמנו במהלך השנה. אתם מוזמנים ללחוץ על הקישורים המודגשים ולרענן את זכרונכם.

הכל התחיל בצהריים ביום יפה ומעונן חלקית של חורף ינואר 2010. אני מחכה במסעדת הרברט סמואל, קצת נרגשת, לא יודעת למה לצפות. קבעתי פגישה עם יולה, צלמת, מעצבת ואשת GUI מוכשרת, על מנת לדון באפשרות לשיתוף פעולה. צהרי יום בהרברט סמואל, על הבר, נשמע כמו הבטחה לפגישה עסקית נהדרת עם חיוך. ואכן, במהלך פגישה נולד מיזם MiYuאתר MiYu עלה במהלך חודש פברואר 2010.

הקדשנו סדרת כתבות שלמה ליפו. פסענו דרומה ברחוב יפת המתעקל לו לאיטו. בעצם, הכל איטי ביפו בשעות הבוקר. ישן מתערבב בחדש, ערבית בעברית. לבנט. וברחוב יפת 142 (קרוב לרחוב מנדס פראנס) מצוי קפה פול.

ומול קפה פול מצויים ממתקי מוטראן. כבר בפעם הראשונה שנכנסנו למקום הסתחררנו מהריח המתוק שעטף את הנחיריים. יכולנו ממש לדמיין שאנו בתוך סרט מצוייר, שם לכל ריח יש גם צורה וצבע. ומאז הריח המתקתק המזמין הזה מלווה אותנו כשאנו ביפו, ואנו נכנעות לו מעת לעת.

וביפו העתיקה שוכן בית קפה נפוליאון. באחת ממסיבות העיתונאים בהן השתתף סלבדור דאלי, הצייר הקטלאני, הוא נזכר בילדותו וסיפר שבגיל שש רצה להיות טבח, בגיל שבע רצה להיות נפוליאון, ומאז השאיפות שלו רק ממשיכות לגדול. ניר צוק ולירן גרודה מימשו את "עיקרון דאלי" הלכה למעשה.

מאה ושלוש עשרה שנים לאחר שנבנה בית השלטון התורכי החדש – א-סראייה אל ג'דידה, התפעלנו מיצירתו של ברוך פפירמייסטר ששופצה לאחרונה, וכרגיל – נהיינו רעבות. אז התיישבנו בבית הקפה של רוז'ט.

בסתם יום של חול עם בוקר כחול, התיישבנו לארוחת בוקר בבית קפה-ביסטרו טאטי לופט שביהוד. בכמה וכמה בקרים טעמנו מטעמים בסניף רביבה וסיליה שברחוב הארבעה. בית הקפה מעוצב לבן ונקי. חפצי נוי, חומרי גלם וגאדג'טים לבישול ולבית מונחים בצורה אסתטית על מדפים שכיסו קיר אחד. העיצוב נתן לנו השראה ואחרי חצי שעה של התפעלות, המשכנו תמיד לחשוב ביחד על ענייני עבודה.

קפצנו למילאנו וגם לחגיגות הלחם בפריז.

עצרנו פעם גם בויינברג (Wineberg) בר מסעדה מבית Iceberg. בצהריים מגישים במקום סנדוויצ'ים וזה בדיוק מה שחיפשנו באותו זמן – ארוחת צהריים קלילה בדרך אל הים. לא רחוק מויינברג מצאנו את הקונדיטוריה של דלית גולן ואמיר פלדינגר – דליתה – ובה מתוקים מממלכת אוסטרו-הונגריה ושכנותיה מסודרים שורות שורות מאחורי הוויטרינה: אסטרהאזי, ז'רבו, ריגויאנצ'י, גרילאז', אינדיאנר ואקלר. רק השמות עשו לנו חשק לטרוף את המתוקים הקורצים מעבר לזכוכית. עוד מתוקים חיכו לנו בחנות השוקולדים של Roy Chocolate ברחוב יד חרוצים. ריח משכר של וניל וקקאו אפף אותנו עם הכניסה.

ערב אחד סיימנו יום עבודה ארוך ברחוב אליפלט. החלטנו להיכנס לנורמה ג'ין ולהרים כוסית. הביסטרו-בר האפלולי היה מלא אנשים בגילאים שונים, שהמכנה המשותף שלהם הוא היותם חובבי אלכוהול. הנורמה ג'ין מאמצת אל ליבה אנשים אלה ומציעה תפריט אלכוהול מרשים מאוד. ערב אחר נפגשנו 9 חברים לארוחת ערב במסעדת מל ומישל. ברור שסיקרנו את האירוע. התאווה לסושי הוליכה אותנו לאקיקו סושי בר. התאווה לבשרים לביסטרו הטרקלין.

סיקרנו במהלך 2010 אירועים רבים. כתבתנו על תערוכת מבשלים 2010 הוקדשה לטעמים, המראות והריחות שאפפו אותנו מכל עבר, ומהאנשים שעומדים מאחוריהם. לרגל אירוע לילה לבן בתל אביב החלטנו ללכת במסלול ביקור חברים ולבלות אל תוך הלילה. התחלנו את המסע בשדרות רוטשילד כבר בשעה 20:00, סופגות את הנוף האורבני ומתעניינות בהכנות לקראת הלילה הארוך. אירוע Fashion Station שהתקיים לאחרונה במתחם התחנה פיתה אותנו לצאת מהשגרה, לעלות על השטיח האדום ולהינות מחידושי האופנה והחיים הטובים. סיקרנו גם את הכנס המקצועי שליווה את תערוכת TerraOlivo 2010 במלון ענבל שבירושלים, בדבר החידושים בעולם בייצור ובחקר שמן הזית. התגנבנו ("אנחנו מהצד של הכלה") פנימה וגילינו שהאומן 17 הוא לא רשת מועדוני לילה אלא גם אולם אירועים מרהיב. גם את הסיקור של תערוכת ישראפוד 2010 הקדשנו למבשלים, אופים, משקלדים, מקשטים, מסעידים, אוכלים, נהנים, מציגים, מייעצים, כותבים ומצלמים. ממש מיני תוכנית ריאליטי היתה שם. שמחנו לפגוש את כל חברינו ומקוות להיפגש שוב באירועים טעימים.

ועוד היינו ב: מלון ענבל, מסעדת הקומה ה-11,  Gordon Hotel & Lounge ,Le Palais des Thés, נדין קאפקייקס, שישי פרסי בקורדוברו, לבוריטריו די פסטה (Laboritario Di Pasta), חצ'אפורי ועוד ועוד…

לקראת סוף השנה הצענו לכם חומר למחשבה – מוזיאונים ומדיה דיגיטלית – סקרנו את ארבעת טיפוסי הגולשים והצענו לכם לבחון האם אתם – כבעלי עסקים – מכוונים את המאמצים השיווקיים שלכם במדיה הדיגיטלית באופן מושכל.

שתהיה לכולנו שנת 2011 מוצלחת!